Atrakcyjnie w Mrągowie

Mrągowo, położone w województwie warmińsko-mazurskim zachwyca wszystkich mieszkańców oraz turystów chcących spędzić tu weekend czy też pozostających nieco dłużej. Pewne jest, że geograficzne ukształtowanie terenu, bogatego w jeziora oraz liczne tereny zielone przyciąga wielu turystów, zarówno tych starszych, jak i młodszych. Ciekawy wypoczynek znajdą w Mrągowie rodziny z dziećmi, a także osoby starsze i młodzież, gdyż w ofercie turystycznej miasta znajduje się wiele atrakcji. Przed przyjazdem warto dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsc noclegowych, aby uniknąć szukania wolnych pokoi. W sezonie miejscowość jest bardzo chętnie odwiedzana.

Miejscem, które z pewnością zachwyci każdego, niezależnie od tego ile ma lat jest Miasteczko Westernowe Mrongoville leżące na przedmieściach, niedaleko rzeki Dajny słynącej ze spływów kajakowych. Odwiedzając Western City stajemy się świadkami mrożącego krew w żyłach napadu na bank i pojedynku rewolwerowców, z udziałem profesjonalnych kaskaderów konnych, a także możemy sprawdzić swoją celność i refleks w biurze Szeryfa. Nowością jest ścieżka edukacyjna, którą przygotowano z myślą o wszystkich dzieciach. Dla szkół została przygotowana specjalna oferta wycieczki, która niezależnie od długości trwania ma służyć integracji, nauce i wspaniałej zabawie. Innym bardzo atrakcyjnym miejscem, które wzbogaca wiedzę zarówno dzieci, jak i dorosłych jest Ferma Jeleniowatych w Kosewie, pomiędzy Mrągowem a Mikołajkami.

Te atrakcje spodobają się każdemu, kto chce miło spędzić urlop w Mrągowie. Turystom z pewnością można polecić bogatą bazę noclegową, którą oferują Hotel Mercure Resort&Spa oraz Pensjonat Wileński. Ciekawe miejsce, które ukazuje nam historię miasta jest Muzeum Warmii i Mazur z oddziałem w Mrągowie. Mieści się ono w centrum miasta w zabytkowym ratuszu. Placówka gromadzi pamiątki przeszłości regionu, powiatu i miasta z zakresu archeologii, etnografii, numizmatyki, historii, piśmiennictwa, sztuki współczesnej i ludowej. Wszyscy turyści mogą zobaczyć wystawy stałe, takie jak: "Okolice Mrągowa w pradziejach i w średniowieczu" (wystawa archeologiczna), "Historia Mrągowa" (wystawa historyczna, regionalna), "Świat zwierząt Pojezierza Mazurskiego" (wystawa przyrodnicza), "Ernst Wiechert 1887-1950" ( wystawa historyczna, regionalna) oraz dodatkowo wystawy zmienne. Wystawy te będą interesujące zarówno dla osób starszych, jak i tych najmłodszych. Młodzież i dorośli, którzy chcący aktywniej spędzić czas mogą wybrać się także do Fun Parku, gdzie można pojeździć na quadach bądź na torze kartingowym, zagrać w paintball, zorganizować imprezę integracyjną czy też okolicznościową, a także na tor motocrossowy.

źródło: Meteor


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>