Centralna Polska też ma swoje atrakcje – Radom

Można by przypuszczać, że turystyczna atrakcyjność Polski centralnej skupia się wyłącznie na samej Warszawie. Niewątpliwie to właśnie stolica zbiera największy ruch turystyczny, ale nie oznacza to, że inne miejscowości z tego regionu nie mają się czym pochwalić. Wręcz przeciwnie, czego dowodem jest Radom – dwustutysięczne powiatowe miasto, które istnieje już prawie dziesięć wieków i ma za sobą spory kawał ciekawej historii, a co za tym idzie, wiele atrakcyjnych zabytków i atrakcji. Ponadto Radom jest również gospodarzem wielu imprez kulturowych i sportowych, które także przyciągają do miasta turystów i gości.

Co zobaczysz?

Przyjeżdżając do miasta i decydując się na noclegi w Radomiu, warto mieć ogólny plan spędzenia tu czasu. Większość atrakcji historycznych zlokalizowana jest w centrum miasta przy ulicach Rwańskiej, Wałowej i Żeromskiego, a na ich zwiedzenie z powodzeniem wystarczą nam trzy godziny. Zobaczyć możemy: pozostałości zamku, w którym zatrzymywali się królowe, w tym Kazimierz Jagiellończyk; miejsce w którym uchwalona została konstytucja Nihil novi; zabytkowy klasztor ojców bernardynów oraz kościół farny przy rynku. Wędrując ulicą Żeromskiego spotkamy natomiast kościół św. Trójcy utrzymany neorenesansowym stylu, przejdziemy obok pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich, następnie obok wspomnianego klasztoru ojców bernardynów (sprawdź info wikipedia) i skierujemy się w stronę starej cerkwi, która po odzyskaniu niepodległości przez Polskę została przekształcona w kościół garnizonowy. Naprzeciwko niego zlokalizowano przebudowane fontanny – wieczorem i w nocy są one podświetlane na kilka różnych kolorów, stanowiąc ciekawą atrakcję nie tylko dla turystów, ale i dla mieszkańców.

I gdzie się zatrzymasz?

Jeśli planujesz dłuższy pobyt w Radomiu, musisz wiedzieć, ze tutejsza baza noclegowa (sprawdź bazę meteor) skupia się przede wszystkim na hotelach. Na szczęście są one bardzo zróżnicowane, a niektóre z nich cechują się jakością zwykłych hosteli, co oznacza również niższą cenę za wynajem pokoju. Nocleg możesz znaleźć w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego i autobusowego, nad zalewem na Borkach (wodny zbiornik rekreacyjny), na samej ulicy Żeromskiego oraz na obrzeżach miasta. Te ostatnie noclegi są tańsze i pozbawione nadmiernego hałasu towarzyszącego centrum miasta, a dzięki doskonałej komunikacji miejskiej można z nich dotrzeć praktycznie wszędzie.


Comment ( 1 )

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>