Ciekawe wczasy w Zawoi

Jeżeli marzy ci się urlop spędzony w przepięknych okolicznościach przyrody, to koniecznie powinieneś przyjechać do Zawoi. Jest to wieś zlokalizowana w Małopolsce, niedaleko granicy ze Słowacją. Z dworca autobusowego w Krakowie co kilkadziesiąt minut odjeżdżają w kierunku Zawoi busy prywatnych przewoźników, więc nawet w przypadku, gdy nie masz własnego samochodu, dotrzesz na urlop bez problemu. Baza noclegowa w miejscowości funkcjonuje doskonale i z każdym rokiem przybywa nowych pensjonatów oraz ośrodków wypoczynkowych, zróżnicowanych pod względem oferty i ceny świadczonych usług (). Bez względu na porę roku w Zawoi panuje duży ruch turystyczny. Latem do tej miejscowości przyjeżdżają zwłaszcza amatorzy górskich wędrówek leśnymi ścieżkami, zaś zimą Zawoja jest szturmowana przez miłośników zabawy na białym puchu.

Największym ośrodkiem narciarskim w Zawoi jest Mosorny Groń. Oferuje on w kilka tras zjazdowych o zróżnicowanym poziomie trudności, dzięki czemu zadowoleni z szusowania będą zarówno doświadczeni narciarze, jak i osoby, które na dwóch deskach stawiają dopiero swoje pierwsze kroki. Jeżeli nie posiadasz własnego sprzętu narciarskiego, to możesz go wypożyczyć na miejscu. Mosorny Groń oferuje również naukę jazdy na nartach zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Oprócz tras zjazdowych można w Zawoi skorzystać również z tras przeznaczonych do narciarstwa biegowego, a najmłodsi turyści mają możliwość zjeżdżania na sankach z okolicznych wzniesień. Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych, oferowanych w sezonie zimowym, są kuligi konne z pochodniami, organizowane przy dźwiękach lokalnej orkiestry. Na zakończenie kuligu rozpalane jest wielkie ognisko, przy którym nie tylko można się ogrzać, ale również istnieje możliwość usmażenia smaczniej kiełbaski.

Wybierając się na wypoczynek do Zawoi warto zadbać o rezerwację miejsca noclegowego, może bowiem okazać się, że na miejscu braknie wolnych kwater. Dobrym pomysłem jest śledzenie ofert wypoczynkowych w internecie, na przełomie wiosny i lata można trafić na atrakcyjne rabaty noclegowe. Większość ośrodków wypoczynkowych działających na terenie Zawoi posiada firmowe strony internetowe, na których można zapoznać się z pełną ofertą wakacyjną.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>