Czas na uzdrowiskowe Dąbki

Dąbki (zobacz na: www.facebook.com/D%C4%85bki-154147644634642/) to wieś, która w 2007 roku z uwagi na swoje walory klimatyczne uzyskała status uzdrowiska. Kuracjusze mogą tu leczyć schorzenia związane z górnymi i dolnymi drogami oddechowymi, z układem krążenia i chorobami nadciśnieniowymi, schorzeniami tarczycy, a także z wszelkimi stanami reumatycznymi i przypadłościami ortopedyczno – urazowymi. Jest to miejscowość lubiana przez wczasowiczów, dla których głównym celem przyjazdu jest odpoczynek nad Morzem Bałtyckim. Do dyspozycji przyjezdnych jest tu siedem zakładów lecznictwa uzdrowiskowego, ale najlepiej jest nie czekać na skierowanie z NFZ i zapoznać się z możliwościami, jakie proponuje ta miejscowość. Każdy, kto chce ulepszyć swój stan zdrowia, może bez skierowania od lekarza korzystać z licznych zabiegów leczniczych, które są dostępne do wykupienia za stosowną opłatą. Decydując się na kurację tutaj warto też rozważyć wcześniejszą rezerwację noclegów, których w Dąbkach mamy pod dostatkiem (zobacz propozycje noclegowe na: ).

Plaża w Dąbkach jest szeroka i piaszczysta – w sezonie do dyspozycji mamy czynne kąpielisko strzeżone przez ratowników WOPR, co zapewnia bezpieczeństwo kąpieli morskich. O bezpieczeństwo kąpieli słonecznych należy zatroszczyć się we własnym zakresie – chodzi przede wszystkim o zdroworozsądkowy umiar z opalaniem, a także korzystanie z olejków czy kremów z filtrem przeciwsłonecznym w celu zapobiegania oparzeniom słonecznym. Zawsze przed wyjściem na plażę trzeba pamiętać o spakowaniu zapasów wody pitnej. Standardem jest, że pierwsze dni zazwyczaj turyści spędzają głównie na plaży, dopiero z czasem – po nasyceniu się energią Bałtyku – decydują się na poszukiwania wakacyjnych atrakcji, chociażby w okolicznych miejscowościach.

Gratką dla turystów jest obszar Gminy Darłowo. Przez tę gminę przebiega Szlak Zabytków Średniowiecza, który jest odpowiedni dla turystów zmotoryzowanych oraz dla rowerzystów. Sam Szlak ma długość stu czterech kilometrów – zwiedza się głównie Zamek Książąt Pomorskich, kościoły, grodziska, a także zabytkowe ślady budownictwa wiejskiego. Obszar ten to ogromna atrakcja dla miłośników tajemnic historii, którzy w głowach mają myśli o ukrytych skarbach – o ich istnieniu można rozważać na podstawie podań i legend, a także swoistych, enigmatycznych zapisów na kartach dziejów regionu. Samo Darłowo to miasto iście królewskie – na świat przyszedł tutaj władca krajów skandynawskich, Eryk Pomorski. Warto jest dać się przenieść w dawne historyczne czasy i poczuć potencjał miasta, które nie bez powodu zwie się Królewskie Miasto Darłowo. Z Darłowa można udać się w rejs na Wyspę Bornholm, zwaną „Majorką Północy”.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>