Góry Sowie – atrakcje turystyczne

Niesamowite Góry Sowie znajdziemy w Sudetach Środkowych, na terenie województwa dolnośląskiego. Cenne zabytki, tajemnicze doliny górskie, urocze kotliny, niepowtarzalne krajobrazy oraz zabytkowe kościoły i inne fascynujące miejsca- turyści nie bez powodu chętnie odwiedzają tę okolicę. Najwyższy szczyt Gór Sowich to Wielka Sowa. Do wysokich wzniesień należą także pasma Wzgórz Wyrębińskich oraz Garbu Dzikowca. Turystyka w regionie rozwija się prężnie, dlatego baza noclegowa () jest dość rozbudowana. Pod hasłem: noclegi Góry Sowie bez problemu znajdziemy wiele dogodnych propozycji. Miłośnicy aktywnego wypoczynku nie będą zawiedzeni. Góry Sowie dają wiele możliwości na ciekawe spędzenie czasu.

Sieć szlaków turystycznych z pewnością przypadnie do gustu entuzjastom aktywności ruchowej. Trasy zaprowadzą nas do najpiękniejszych i najciekawszych zakątków Gór Sowich. Szlak niebieski rozpoczyna się w Zagórzu, a kończy na Srebrnej Górze. Po drodze zobaczymy między innymi Zamek Grodno, Przełom Bystrzycy oraz Twierdzę Srebrnogórską. Z kolei szlak czarny obejmuje Osówkę oraz Riese. Na terenie Gór Sowich stworzono także sporo szlaków rowerowych, wyciągi oraz trasy narciarskie. Jedną z ciekawszych tras jest niewątpliwie szlak podziemi. Trasa żółta nie jest zbyt długa. Prowadzi z Głuszycy, poprzez Soboń i Osówkę. Kończy się także w Głuszycy. Długość trasy to 15 km. Góry Sowie kryją wiele cennych i zabytkowych miejsc.

Warto odwiedzić z pewnością Zamek Grodno, warownię Rogowiec, Jezioro Lubachowskie z zaporą, Twierdzę Srebrnogórską, Podziemne Miasto Osówka, wieże widokowe na Kalenicy oraz Wielkiej Sowie. Koniecznie zobaczmy również Muzeum Ziemi Sowigórskiej, które przybliży nam historię tego regionu. Wyjątkową warownię, zbudowaną na planie koła znajdziemy we wsi Owiesno, 5 km od Bielawy. W okolicy znajduje się także wiele kościołów oraz świątyń. W Rościszowie znajdziemy sanatorium, a w Zdrojowisku i Nowej Rudzie wiadukty. Wakacje w okolicy Gór Sowich z pewnością nie będą nudne. Liczne atrakcje turystyczne zapewnią nam wiele ciekawych doznań estetycznych, dawkę historii oraz lekki zastrzyk adrenaliny. Jest to wyjątkowy region, a wakacje w tym miejscu z pewnością będą niezapomniane. Góry Sowie to także doskonała propozycja na odpoczynek w sezonie zimowym. Warto przyjechać tutaj o każdej porze roku.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>