Jelenia Góra bazą do wypadów w Karkonosze

W pobliżu Jeleniej Góry leżą Karkonosze, które stanowią najwyższy odcinek Gór Sudeckich. To majestatyczne pasmo górskie co roku przyciąga licznych miłośników wędrówek pieszych, którzy mogą skorzystać z licznych, oznakowanych szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności.

Specyficzny, ostry klimat przez tysiąclecia poddawał surowe, granitowe formacje skalne erozji, co doprowadziło do powstania unikalnych kształtów, kojarzących się turystom ze statuami i figurami istot oraz przedmiotów znanych z codziennego życia. Do najbardziej charakterystycznych struktur spotykanych w Karkonoszach zalicza się Końskie Łby, Owcze Skały, Pielgrzymy, Ptasie Gniazda i szczególnie popularne Trzy Świnki. Co roku mnóstwo ludzi przemierza szlaki, aby zobaczyć i uwiecznić na zdjęciach te imponujące kształty.

Kolejną atrakcję gór karkonoskich stanowią majestatyczne wodospady, takie jak wodospad Podgórnej, Szklarki oraz Kamieńczyka. Podczas planowania wyprawy górskiej trzeba wziąć pod uwagę także najwyższe szczyty Sudetów – Śnieżkę, Szrenicę i Wielki Szyszak. Jeśli nie bierze się pod uwagę zdobycia wierzchołków, warto wybrać trasę, która pozwoli na podziwianie tych wzniesień z dogodnych punktów widokowych.

Baza noclegowa dostępna dla turystów obejmuje miejscowości w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz liczne schroniska ulokowane na popularnych szlakach turystycznych. Ponieważ Sudety cieszą się dużym powodzeniem wśród wędrowców, warto odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie noclegi. Jedno z popularniejszych miejsc, często wybieranych przez letników na pobyt noclegowy w górach to Jelenia Góra właśnie.

Karkonosze oplata sieć setek kilometrów tras pieszych o zróżnicowanym stopniu trudności. Przemierzanie Sudetów warto zacząć od zaliczenia krótkich i łagodnych szlaków, w celu aklimatyzacji i przyzwyczajenia się do wyższego poziomu aktywności fizycznej. Nie unośmy się ambicją, gdyż takie odcinki również cechują się przepięknymi widokami i unikalną przyrodą, a nasze bezpieczeństwo jest nie do przecenienia. Odrobina profilaktyki pozwoli uniknąć wypadków i urazów oraz cieszyć się udanymi wakacjami w górach.

Większość amatorów górskich wędrówek bierze pod uwagę tylko Tatry, a przecież inne pasma, takie jak np. Karkonosze, także potrafią rzucić wyzwanie najlepszym i dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Zainteresujmy się więc urlopem w Jeleniej Górze i przygotujmy do przemierzenia najwyższych partii Sudetów.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>