Klimat morskiego miasteczka – Niechorze

Idealne wakacje? Nie mogą być spędzone inaczej jak tylko nad morzem! A najlepiej do tego naszym, polskim i jedynym w swoim rodzaju. By w całości docenić urok naszych rodzimych stron, najlepiej jest wybrać się do Niechorza. Ta niewielka wieś poza sezonem liczy sobie ledwo tysiąc mieszkańców, choć jak na wieś położoną nad ogromnym akwenem wcale taka mała nie jest. Na mapie z powodzeniem znajdziemy ją w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Posiada ona duży dorobek turystyczny, pierwszy raz masowo przybywali tutaj turyści w XIX wieku, ponieważ to właśnie wtedy powstało tutejsze kąpielisko, które do dnia dzisiejszego znacznie się poszerzyło i przynosi relaks i ochłodę podróżnikom w ciągu sezonu. Kąpielisko to jednak nie jedyna zaleta tej miejscowości, chociaż faktycznie przyciąga rzesze urlopowiczów i amatorów kąpieli słonecznych.

Fakt ten spowodował, że oferta noclegowa jest tu bardzo rozwinięta, nie brakuje wielu możliwości i sposobów zakwaterowania. Noclegi Niechorza to miejsca, które cieszą się niskimi cenami i nie byle jaką renomą.Miasteczko bogate jest w szczególne miejsca, ale też wydarzenia. Można wybrać się na wycieczkę w nieznane albo podziwiać panoramę ze szczytu tutejszej latarni morskiej. Najlepiej jednak jest się wylegiwać całymi dniami na plaży, a wieczorami balować do świtu. Dobrym pomysłem jest wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniach kulturalnych, jakie mają miejsce od kilku lat! Jednym z ciekawszych jest na przykład Zlot Garbusów, gdzie miłośnicy tego modelu samochodu będą mogli nacieszyć swoje oczy różnymi jego wersjami. Cóż, może znajdą się także ich miłośniczki?

Innym ciekawym wydarzeniem jest Festiwal Kulinarny – Zapomniane Smaki, na którym każdy najwybredniejszy smakosz z powodzeniem będzie mógł wypróbować rewelacyjnych potraw, jakie zaserwują mu aktywni uczestnicy tego festiwalu. Innym wydarzeniem są też Biegi Śniadaniowe, organizowane zaledwie kilka dni po obchodzeniu eventu – czy jest to czysty przypadek, czy może doskonale przemyślana akcja? Niechorze to miejscowość, którą zdecydowanie można polecić na udany wypoczynek, nie tylko zresztą latem! Nie zabraknie tu uroczych zakątków, a o każdej porze roku coś się dzieje, dzięki czemu warto jest zostać tutaj na dłużej, by w całości doświadczyć i docenić klimat tego miasteczka.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>