Kudowa Zdrój – interesujące uzdrowisko

Spośród wielu miejscowości uzdrowiskowych położonych w naszym kraju, Kudowa Zdrój jest jednym z najbardziej popularnych. Trudno się temu dziwić jest bowiem dość dużą atrakcją turystyczną. Miejscem, które warto odwiedzić. W Kudowie Zdrój znaleźć można wiele różnorodnych atrakcji turystycznych. Bez wątpienia najbardziej znaną jest pijalnia wód leczniczych to jednak nie wszystko, co w Kudowie Zdrój jest atrakcyjne. Ciekawą choć przykrą atrakcją jest Kaplica Czaszek. Nazwa w pełni oddaje wygląd tej kaplicy – jest ona wyłożona czaszkami ludzi zmarłych w czasie II wojny światowej oraz czaszkami ludzi zmarłych podczas zarazy, która dotknęła te rejony setki lat wcześniej. Kaplica czaszek, która znajduje się w Kudowie Zdrój to jedna z trzech takich kaplic w Europie.

Kudowa Zdrój to nie tylko jednak tak przykre atrakcje. To również atrakcje o wiele weselsze. Doskonałym przykładem takiej atrakcji jest Muzeum Zabawek, istniejące twym mieście od kilkunastu lat oraz kryte kąpielisko. Atrakcją jest także sam wygląd miasteczka. Położone u podnóża Gór Stołowych przez lata swojego istnienia było miasteczkiem czeskim, wcześniej czeską wsią. Po zmianie granic znalazła się w granicach Polski, widać jednak w zabudowaniach charakterystyczne czeskie pałace, pałacyki, zdobione domki. Zabudowę, która zachwyca. Wiele z tych obiektów to obiekty zabytkowe, których historia sięga wielu wieków wstecz, niemało pochodzi z ubiegłego wieku i wygląda równie zachwycająco.

Kuracjusze, chcący skosztować źródlanych wód, pobyć w specyficznym mikroklimacie Kudowy Zdroju, mogą zatrzymać się w jednym z wielu nietuzinkowych miejsc wypoczynkowych. Noclegi Kudowa Zdrój to zarówno pokoje do wynajęcia jak i uzdrowiska czy sanatoria. Warto jednak dodać, że pokoi do wynajęcia jest tu stosunkowo niewiele, większość miejsc noclegowych to miejsca w różnego rodzaju hotelach i ośrodkach. Warto tu przyjechać. Kudowa Zdrój z wielu powodów jest ciekawym miejscem na krótki lub dłuższy pobyt. Atrakcją jest również położenie tuż przy czeskiej granicy. Bez większych problemów można przechodzić lub przejeżdżać na czeską stronę. Każdy kto dotrze do tego miasta na choć krótki pobyt, z pewnością nie będzie tego żałować. Kudowa Zdrój to miejsce, które może się podobać. Atrakcji turystycznych tu nie brakuje, dodatkowym plusem pobytu w tym mieście jest pozytywny wpływ na zdrowie. Warto więc korzystać z dobrodziejstw tego miejsca. Tu naprawdę można wypocząć.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>