Łagowski Park Krajobrazowy i lasy bukowe

Miło się spędza czas urlopu bądź wakacji na ciekawych imprezach i różnych atrakcjach. Jednak prawdziwy relaks oraz ogromne wzmocnienie i odprężenie ciała i ducha otrzymuje się wyłącznie w kontakcie z naturą. To wszystko oraz możliwość oglądania zabytków i uprawiania sportów mają wczasowicze do dyspozycji w malowniczej miejscowości Łagów.

Miejscowość ta mieści się na terenach Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego. Należy on do gmin Sulęcin oraz Łagów. Zatrzymując się w miejscowości Łagów, można wziąć udział w licznych lokalnych imprezach i zwiedzić największą okoliczną atrakcję – zamek Joannitów. Istnieje możliwość nocowania tam w ekskluzywnym hotelu, ale jeśli szukamy tańszych noclegów w Łagowie bez problemu możemy znaleźć inne kwatery, gdyż lokalna baza noclegowa (np. na meteor-turystyka.pl) ma bardzo ekonomiczne i atrakcyjne ceny. Tutejsze kwaterunki to miejsca w hotelach, ośrodkach wczasowych i pensjonatach, także wiele osób prywatnych oferuje miejsca noclegowe w swoich domach. Niektórym najbardziej mogą przypaść do gustu pokoje w gospodarstwach agroturystycznych. Niezależnie od tego, gdzie wybierzemy nocleg, koniecznie należy zwiedzić zamek Joannitów. Łagów ma dogodne położenie na przesmyku między dwoma jeziorami. Można się tam kąpać i uprawiać sporty wodne. Te jeziora to Ciecz i Łagowskie, leżą one na terenie wspomnianego parku, tuż przy Łagowie. W Parku Krajobrazowym jest ich łącznie osiem.

Tym, co poza jeziorami może jeszcze zafascynować turystów są lasy bukowe. Buk to nie tylko piękne drzewo, ale także bardzo korzystnie oddziałujące na człowieka. Spacer przez bukowy las wyciszy i wzmocni. Kontakt z tym drzewem dodaje pogody ducha. Jeśli jej brakuje, trzeba ruszyć szlakami rezerwatów wiodącymi przez buczyny. Później po powrocie na miejsce noclegowe od razu poczujemy, że mamy o wiele lepsze samopoczucie. To nie tylko zasługa spaceru, ale też drzew, i nie ma większego znaczenia czy to były wyłącznie lasy bukowe czy mieszane. Na terenie Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego znajdują się trzy rezerwaty. To Buczyna Łagowska, gdzie są najcenniejsze okazy tych drzew, Rezerwat Nad Jeziorem Trześniowskim oraz Pawski Ług. Ze względu na piękne lasy, jeziora, występowanie rzadkich i chronionych roślin oraz zwierząt, warto do tego parku zawitać, a nawet specjalnie ze względu na niego zatrzymać się na dłużej w Łagowie.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>