Lech Fire Festival 2016 – Ustka

W pewnym nadmorskim kurorcie nocami niebo rozbłyska w iskrzącym i hucznym widowisku. Brzmi pięknie? I tak samo wygląda. Lech Fire Festival 2016 ponownie zawitał do Ustki, ku radości mieszkańców oraz licznych turystów spędzających tu swój wakacyjny urlop. Piętnasta edycja zaowocowała zwycięstwem grupy PSO, a także niesamowitymi emocjami.

U ujścia rzeki Słupi w województwie pomorskim znajduje się miasto portowe, w którym latem trudno o noclegi, mimo iż baza noclegowa miejscowości jest świetnie rozwinięta. Znajdują się tu zarówno prywatne kwatery, jak i domki do wynajęcia, hotele, a także pola namiotowe []. Wszystkie wolne miejsca zaczynają znikać już w okresie zimowym, gdy pierwsi klienci zaczynają rezerwować pokoje na okres czerwca-sierpnia.

Ustka od lat jest znaną miejscowością turystyczną, gdzie można wypocząć nad Bałtykiem, zjeść przepyszną rybę przyniesioną prosto z rybackiego kutra, pozwiedzać lokalne stragany z pamiątkami, a rano pozbierać bursztyny wyrzucone na plażę. Ostatnio do grona atrakcji dołączył Festiwal Sztucznych Ogni, którego termin przypadł między innymi na lipiec. Za każdym razem w niepowtarzalnej imprezie mogą uczestniczyć nowe osoby, ponieważ wstęp jest bezpłatny i otwarty dla każdego. Zresztą trudno byłoby utrzymać w sekrecie kolorowe rozbłyski obejmujące nieboskłon nad wieczorną taflą morza… Co więcej, do tej pory jest to jedyny tego typu „koncert ognia” pokazywany w kraju. Za uzyskanie odpowiedniego efektu byli odpowiedzialni wybitni specjaliści z firm pirotechnicznych zarówno z Polski, jak i zagranicy. Spektakle światła i dźwięku przyciągnęły już kilkanaście tysięcy osób. Zmagania pirotechników [https://pl.wikipedia.org/wiki/Pirotechnika] są oceniane przez wybrane jury, które ma za zadanie wskazać zwycięzcę posługując się specjalnymi kryteriami. Dodatkową atrakcją festiwalu są występy znanych zespołów muzycznych. W tym roku wystąpiły Parafraza oraz Róże Europy, znane głównie z nieśmiertelnego hitu sprzed lat „Jedwab”.

Będąc w Ustce można zasmakować wszystkiego, z czego słynie polskie morze. Miejscowość oferuje zarówno wspaniałą możliwość odpoczynku, jak i czyste plaże oraz regionalne specjały. Wieczorami można uczestniczyć w wyjątkowym, wręcz wystrzałowym wydarzeniu, jakim jest pokaz sztucznych ogni. Chyba są to wystarczające argumenty przemawiające za tym, aby jak najszybciej zaplanować tu swoje wakacje.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>