Legendarny kurort – Władysławowo

Nie oszukujmy się – w miasteczku, które po prawdzie jest większą miejscowością nie można spodziewać się piorunującej ilości zabytków, kościołów i cudów architektonicznych. Niemniej jednak w tym miejscu jest parę ciekawych miejsc godnych zobaczenia i zwiedzenia. Kto wie, może bardziej godne uwagi niż rozdmuchane pseudopopularne miejsca w innych częściach Polski. Wzrastający poziom turystyki, rozwój baz noclegowych Władysławowa (przykład – Władysławowo) jak i innych polskich miast sprawia, że nie ma już tej ciekawości wśród ludzi jeżeli chodzi o dane miejsce, które była jeszcze piętnaście lat temu, kiedy nie wszystkich było stać na wakacje. Wtedy każde nieznane miejsce było intrygujące, ponieważ nie było znane. Obecnie wszyscy wiemy gdzie co się znajduje i co można tam zobaczyć, dlatego też często jak przyjeżdżamy na wakacje to nie ma u nas elementu zaskoczenia, podziwu dla danego miejsca czy inspiracji. To właśnie sprawia, że miasta takie jak Władysławowo tworzą miejsca, które pozornie mogą zaskoczyć.

W tym mieście można spotkać atrakcje takie jak lunapark, czy park Tarzana. Są jeszcze bardziej tradycyjne miejsca pokazujące np. jak kiedyś piekło się chleb. Władysławowska baza noclegowa niestety nie jest z gumy i mimo bardzo dobrego przygotowania i szerokiego zaplecza i infrastruktury czasami zdarzają się przypadki, w których nie ma już miejsc w hotelach. Obecnie bezpieczniej jest po prostu rezerwować pokoje przez internet lub choćby telefonicznie. Jest to po prostu wygodniejsze, ponieważ mamy pewność, że zaraz po przyjeździe będziemy mieli zakwaterowanie, i nie będziemy musieli szukać go cały dzień. Oczywiście, jest cień szansy, że go znajdziemy, ale może to być lokal najniższych lotów, a takie niestety we wszystkich miastach, nie tylko Władysławowie, są. Nie ma się co łudzić, nie ma tu samych pięciogwiazdkowych hoteli. Przeważnie kwatery to prywatne duże domy, które adaptowane są na miejsca dla turystów w okresie najbardziej intensywnego sezonu. Jest to świetny sposób na dodatkowy zarobek, dla ludzi mających dom blisko morza i plaży. Nie ma się co dziwić – z takiej lokalizacji trzeba korzystać, Obecnie koszt jednej nocy w hotelu we Władysławowie to średnio koszt 80-130 złotych. Więc jak na warunki nadmorskie i polskie nie jest to jeszcze aż tak wygórowana cena.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>