Mini muzeum dla wielbicieli szachów – Świeradów-Zdrój

Prawdziwy szachista nawet na urlopie nie zapomina o swojej pasji. Jeśli nawet nie bierze szachów ze sobą, to ma w pamięci różne sytuacje szachowe, które wspomina, albo nad którymi rozmyśla. Dla kogoś takiego Świeradów-Zdrój będzie jeszcze bardziej ciekawym miastem niż dla innych. Tutaj znajduje się Mini Muzeum Szachów.

Nawet nie trzeba być szachistą, aby chcieć je zobaczyć. Tematyka przecież dosyć niecodzienna, a więc miejsce ciekawe. Większość ludzi, nawet jeśli nie przepada jakoś szczególnie za szachami, to przynajmniej je ceni. Uważane są za jedną z najszlachetniejszych rozrywek, bo bardzo angażują intelekt. Jeśli ktoś szukał już informacji w zakresie bazy noclegowej, to właśnie w jednym z pensjonatów zrobiono takie prywatne muzeum. O zamiłowaniu do szachów świadczy też sama nazwa pensjonatu, czyli Szach-Mat. Zgromadzono tam sporo szachownic oraz kompletów szachów – niektóre są bardzo niecodzienne. Warto to zobaczyć. Uzupełnieniem kolekcji jest literatura o tematyce szachów. Chociaż w wersji mini muzeum, to jest to miejsce warte zobaczenia i z pewnością wielu osób nawet nie będzie trzeba do tego namawiać. Jeśli ktoś do tego stopnia interesuje się szachami, że nie wyobraża sobie urlopowania bez nich, to może wziąć udział w turnieju. Będzie mógł zmierzyć swoje umiejętności z innymi szachistami – być może wreszcie znajdując jakiegoś godnego siebie przeciwnika.

Taki jest właśnie Świeradów-Zdrój – pełen ciekawostek i przeróżnych atrakcji. Osoby, które teraz szukają noclegu w Świeradowie-Zdrój (kliknij -> Meteor), a niedługo tu przyjadą, nie rozczarują się. Lecznicze kąpiele i pijalnia wód pomogą zadbać o zdrowie, a spacery oraz wędrówki szlakami pieszymi poprawią kondycję. Kondycję poprawi też korzystanie ze szlaków rowerowych.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>