Muszyna – miejsce niezapomnianego urlopu

Wakacje są dla wielu osób jedynym okresem w roku, w którym mogą oni postawić wyłącznie na wypoczynek zapominając o pracy i codziennych zobowiązaniach. Wydaje się więc, że warto zdecydować się na wyjazd do miejscowości, w której będzie można wypoczywać na różne sposoby. Na przykład leżąca nieopodal Nowego Sącza Muszyna to miasto będące uzdrowiskiem, w którym odnajdą się nie tylko kuracjusze, ale też osoby chcące pochodzić po pobliskich wzgórzach, zająć się zwiedzaniem ciekawych miejsc, czy zrelaksować się na okolicznym basenie.

Atrakcje Muszyny

Chyba każdy turysta, który wybiera się do Muszyny chce zobaczyć ruiny XIV-wiecznego zamku położonego na wzgórzu zwanym Basztą. Początkowo budynek miał stanowić ochronę dla szlaków handlowych oraz granic, z czasem stał się rezydencją starostów, jednakże uległ zniszczeniu. Co prawda zamek odbudowano, lecz jego ranga zaczęła stopniowo spadać, aż w pewnym momencie budynek zaczął powoli niszczeć. Do dnia dzisiejszego zachowały się przede wszystkim mury południowe, mimo to osoby przyjeżdżające do Muszyny chętnie wspinają się na strome wzgórze, by móc zobaczyć mające kilkaset lat mury. Miejscem zupełnie innego rodzaju, lecz także godnym uwagi jest Park Zdrojowy Baszta, w którym chętnie spędzają czas zarówno mieszkańcy Muszyny, jak również kuracjusze. Na zwiedzających park czeka m.in. ścieżka zdrowia, przy której znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, park seniora, wypoczynkowe altanki, a także plac zabaw dla najmłodszych. Spragnione osoby powinny zajrzeć do znajdującej się na terenie parku pijalni wody Józef.

Sport w Muszynie

Mimo że Muszyna jest uzdrowiskiem, jest to miasto, które chętnie odwiedzają nie tylko kuracjusze. Wynika to z faktu, że w mieście na turystów czekają bardzo różnorodne atrakcje. Osoby aktywne fizycznie mają możliwość jazdy na rowerze po licznych szlakach, na których trenują nawet najbardziej zapaleni kolarze, fani pływania mogą natomiast wybrać się na basen, gdzie czekają baseny dla dorosłych, dzieci, a także zjeżdżalnia i jacuzzi. Jak łatwo można zauważyć Muszyna jest miastem, w którym nie będzie nudził się żaden turysta niezależnie od wieku czy zainteresowań. Wczasowicze na czas pobytu w tej pełnej atrakcji miejscowości mogą zatrzymać się w hotelu, willi lub pensjonacie, jak i również w prywatnej kwaterze. Liczba i różnorodność oferowanych pokoi do spania (zobacz – http://meteor-turystyka.pl) pozwoli każdemu turyście znaleźć coś dla siebie zgodnie z upodobaniami i możliwościami finansowymi. Ceny noclegów w Muszynie są oczywiście zróżnicowane i uzależnione od ustaleń konkretnych obiektów.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>