Nad Bałtykiem w Międzywodziu

Międzywodzie jest to raczej niewielka, bardzo kameralna, ale przytulna miejscowość letniskowa położona w północno-wschodniej części wyspy Wolin, nad brzegiem Bałtyku. Doskonałe walory klimatyczne uzdrowiska, szeroka, piaszczysta, czysta plaża, sosnowe, zielone i pachnące lasy, a także szeroko rozwinięta baza rekreacyjna i gastronomiczna, to najważniejsze atuty Międzywodzia – miejscowości, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów z kraju i zagranicy.

Ciekawostką, a zarazem dużym plusem jest fakt, że położenie Międzywodzia gwarantuje mu to, iż woda w morzu jest znacznie cieplejsza niż w innych nadmorskich miejscowościach. Dzieje się tak także dlatego, iż woda w tym miejscu nie jest zbyt głęboka, szybko się nagrzewa, a brzeg jest dość rozległy i piaszczysty. Jest to zatem idealne miejsce do morskich oraz słonecznych kąpieli. Wielbiciele sportów wodnych zapewne będą zachwyceni możliwością uprawiania różnych sportów wodnych nie tylko na wodach Bałtyku, ale także Zatoki Kamieńskiej. Kolejną atrakcją jest rejs statkiem po Zalewie Kamieńskim. Międzywodzie położone jest 4,5 km od Dziwnowa, około 20 km od znanych i lubianych Międzyzdrojów oraz 40 km od Świnoujścia. Jeśli interesują nas domki w klimatycznych okolicach, w okolicach lasów i wody to noclegi w Międzywodziu są w stanie spełnić oczekiwania turystów. W miejscowości tej czeka na turystów bogata, różnorodna i doskonale przygotowana baza noclegowa. Wybudowano tu bowiem wiele licznych pensjonatów o różnych standardach, domów gościnnych, ośrodków wczasowych, które oferują domki o różnej wielkości, a także campingów. Chyba najbardziej wybredny turysta znajdzie tu coś dla siebie.

W bliskim otoczeniu miasteczka znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Rezerwat Żubrów i siedliska Orła Bielika, które znajdują się w Wolińskim Parku Narodowym, latarnia morska w Wisełce, rejs promem do Szwecji, punkt widokowy na klifie, a także muzeum, gdzie w czasach II wojny powstał tajny, doświadczalny poligon Hitlera, to tylko kilka ze znakomitych atrakcji, które znajdują się w okolicy.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>