Najpiękniejsza plaża w Białogórze

  • 4 kwietnia 2017
  • Bez kategorii
  • No Comments

Miejscowość Białogóra znajduje się w województwie pomorskim [spis wszystkich informacji znajdziesz tutaj). Jest to idealne miejsce dla turystów, którzy chcą odpocząć od hałasu miasta. Warto się tutaj zatrzymać i odpocząć ze względu na tutejsze kąpielisko morskie, które obejmuje około 100 metrów linii brzegowej, gdzie oznaczone jest wejście nr 33. Jest to część najpiękniejszej plaży nad morzem. Znajduje się tutaj drobny, czysty piasek, co najważniejsze bez kamieni. Pozwala to na swobodne poruszanie się i odpoczynek. Szeroka plaża jest czysta ze względu na postawione licznie kosze, toalety, a także zakaz wprowadzania zwierząt domowych, np. psów czy kotów. Na plaży często tworzą się bajorka, w których mogą bawić się dzieci. Jest to też idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ daleko w głąb morza utrzymuje się płycizna. Jest to bezpieczne miejsce, ponieważ zawsze można liczyć na ratownika, który wszystkiego tutaj pilnuje.

Na plaży znajduje się mały stragan z owocami, napojami, słodyczami, a także pub ze smażalnią ryb. Plaża oddzielona jest od wsi pasem lasu sosnowego, co pozwala poczuć unikalny mikroklimat. Do plaży prowadzą dwie drogi: jedna to ścieżka przez las, a druga – droga asfaltowa, na której można spotkać bryczki i powozy. Nie ma możliwości dojechania samochodem, można natomiast wybrać się na przejażdżkę rowerową, a później pozostawić rower na specjalnym parkingu strzeżonym.
Jeśli nie wyobrażacie sobie wakacji bez szumu morza z pewnością powinniście przybyć do Białogóry lub wybrać się do jakiejś innej nadmorskiej miejscowości, np. Dziwnowa [spis wszystkich informacji znajdziesz tutaj), Grzybowa, czy Rowów.

Dostępna jest tutaj szeroka baza noclegowa, z której można zawsze skorzystać [spis wszystkich obiektów znajdziesz tutaj). Noclegi w Białogórze są dobrym rozwiązaniem przy dłuższym pobycie w miejscowości. Dość popularnym miejscem są pokoje gościnne. Wynająć również można apartament z dużym balkonem i widokiem na morze.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>