Nowy Targ – poznaj Małopolskę

Nowy Targ to zdecydowanie miejsce, o którym nie może zapomnieć żaden turysta ceniący sobie mnogość i różnorodność atrakcji podczas wypoczynku. Położone w malowniczej okolicy miasto oprócz wielu walorów historycznych posiada niezmierzoną ilość możliwości aktywnego wypoczynku zarówno dla samotnych podróżników, jak i rodzin z dziećmi czy też większych wycieczek. Położone na trasie do Zakopanego miasto, cieszy się prawie równie dużą popularnością. Noclegi w Nowym Targu przepełnione są przede wszystkim w sezonie wakacyjnym oraz zimowym. Miasto oferuje doskonałą bazę noclegową (info Meteor).

Przede wszystkim postawić tu należy na aktywny wypoczynek. Miłośnicy pieszych wycieczek znajdą ukojenie na ścieżkach aż czterech dużych parków narodowych. Znajdziemy tu: Gorczański Park Narodowy, Tatrzański Park Narodowy, Babiogórski Park Narodowy i Pieniński Park Narodowy. Miejsca te obfitują w niezwykle barwne krajobrazy, a także bogate trasy na długie wycieczki rowerowe. Stąd duże zainteresowanie kolarstwem górskim na tym terenie oraz sportami ekstremalnymi. W Nowym Targu znajdują się też znane kluby sportowe z dziedziny motorowerowej. Nie wolno zapomnieć o wielkiej atrakcji, jaką jest tu od lat jeden z największych spływów kajakowych w Europie, spływ imienia Tadeusza Pilarskiego. Rozsławiony nie bez powodu, co roku przyciąga wielu miłośników kajakarstwa i dostarcza niezapomnianych emocji.

Fanom górskich wycieczek koniecznie powiedzieć trzeba o pasmach Gorców oraz ich najwyższym szczycie – Turbaczu. Oprócz dużej dawki świeżego powietrza mogą liczyć na wspaniałe widoki i różnorodne szlaki. Również zimą nie można się tutaj nudzić. Podhalańscy górale zapraszają na lokalne stoki narciarskie, które zawsze dokładnie przygotowują na przybycie turystów. Baza noclegowa Nowego Targu jest także świetną alternatywą dla znajdującej się niedaleko zatłoczonej Bukowiny Tatrzańskiej i Białki Tatrzańskiej. W zaciszu Jeziora Czorsztyńskiego z pewnością spokój i atrakcje znajdą rodziny z dziećmi, a także osoby szukające kontaktu z nieokiełznaną przez człowieka naturą.


Comments ( 2 )

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>