Potężne polskie miasto – Bydgoszcz

Bydgoszcz to potężne polskie miasto. Zarówno pod względem liczby mieszkańców i zajmowanej powierzchni znajduje się w pierwszej dziesiątce. Wraz z otaczającymi miasto miejscowościami tworzy aglomerację liczącą ponad pół miliona mieszkańców. Obecnie miasto jest ważnym ośrodkiem życia kulturalnego i akademickiego. Studiuje tu około trzydziestu pięciu tysięcy osób, a do wyboru jest kilkanaście uczelni.

Również pod względem pracy Bydgoszcz jest konkurencja dla innych polskich miast. Utworzono tutaj Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Dzięki temu powstają tu liczne krajowe i zagraniczne przedsiębiorstwa i firmy. Najwięcej jest tutaj firm zajmujących się działalnością w branży komputerowej, oraz świadczących usługi dla biznesu.

Bydgoszcz to też ważny węzeł komunikacyjny. Poza portem lotniczym i rzecznym znajdują się tu stacje kolei i przecinają strategiczne drogi krajowe. Również przyroda jest tutaj atrakcyjna. Miasto powstało blisko ujścia rzeki Brdy do Wisły. Z dwóch stron Bydgoszcz otaczają rozległe lasy. Bydgoszcz to centrum życia kulturalnego regionu. Znajduje się tu Państwowa Filharmonia Pomorska imienia Ignacego Jana Paderewskiego [www.wikipedia.org/wiki/Ignacy_Jan_Paderewski]. Powstała ona w 1946 roku wraz z Orkiestrą Symfoniczną. Budynek utrzymany w neoklasycystycznym stylu pochodzi z drugiej połowy lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Poza dwiema salami, znajdują się w nim pomieszczenia z wystawami dzieł sztuki. Niedaleko filharmonii znajduje się Park Jana Kochanowskiego. Kolejną atrakcją dla wielbicieli kultury wysokiej jest Opera Nova. Choć swoją działalność rozpoczęła ona już w latach pięćdziesiątych, to obecny budynek działa dopiero od dziesięciu lat. Jego budowa rozpoczęła się w 1974 roku a zakończyła dopiero w 2006. W środku znajdują się dwie sceny i centrum kongresowe.

Liczne osoby przybywające do Bydgoszczy czy to dla turystyki czy dla interesów poszukują noclegów. Z myślą o nich stworzono tu rozbudowaną bazę turystyczną []. Znajdują się tutaj ekskluzywne hotele: Bohema, Holiday Inn, Pod Orłem czy City Bydgoszcz. Wszystkie one posiadają wyskoki standard. Oferują swoim gościom nocleg, restaurację, centrum odnowy biologicznej i wiele innych dodatkowych atrakcji. Dla osób szukających bardziej ekonomicznych ofert, Bydgoszcz również ma kilka opcji do zaoferowania. Należą do nich Campanile Hotel Bydgoszcz, Pegaz, Chopin, Brda i Elda.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>