Solina – czas na bieszczadzki urlop

Planując wakacje w polskich górach nie ma lepszego miejsca na wypoczynek niż Bieszczady. Góry te wyróżniają się na tle innych. Stanowią zagadkę dla turystów i miłośników górskich wycieczek, kusząc wciąż nieodkrytymi terenami. Po długiej wędrówce miło jest wrócić do wygodnego pokoju. U podnóży Bieszczad, we wschodniej części województwa podkarpackiego jest takie miejsce, które idealnie nadaje się na bazę noclegową każdego turysty.

O Solinie, bo tak nazywa się ten region, słyszał chyba każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że to właśnie tam najlepiej odpocznie się po długich wędrówkach. Przy niesamowitych i zapierających dech w piersiach krajobrazach, nad Zalewem Solińskim i w jego okolicach jest wiele ośrodków wypoczynkowych, domków letniskowych, schronisk, hoteli i pól namiotowych. Podróżując samotnie, w parze czy też z całą rodziną każdy znajdzie nocleg dopasowany do własnych potrzeb. Noclegi w Solinie zapewniają najwyższy poziom, świadcząc te usługi od lat (). W cudownym otoczeniu przyrody odpoczniemy od zgiełku miast i pędu życia, który towarzyszy nam na co dzień. Urokliwe knajpki, restauracje, sklepiki z pamiątkami i miejscowi ludzie, którzy z życzliwością przyjmą nas i opowiedzą o pobliskich atrakcjach, to niewątpliwie kolejny powód, by zatrzymać się właśnie tam.

Solina przyciąga turystów swoim idealnym położeniem. Widok na góry, imponująca fauna i flora, obecność lasów i jezior jest dużą atrakcją tych terenów. Żegluga w pobliżu gór? Wędkarstwo? Spacery? Wycieczki rowerowe w przepięknym otoczeniu? Nie ma problemu. Solina zapewnia wszystkie te atrakcje. Znajduje się tam wypożyczalnia sprzętu wodnego, więc każdy ma dostęp do sportów wodnych. Kajaki, łódki, rowerki wodne, jachty – wszystko to można wypożyczyć w przystępnej cenie. W okolicy jest również wiele rzek, a do najpopularniejszych należą San i Solinka, które przyciągają wszystkich miłośników wędkowania. W Solinie nie brakuje również szlaków rowerowych, dlatego wybierając się tam na urlop, bez zastanowienia możemy zabrać ze sobą rowery. Szlaków do wyboru mamy kilka i biegną one przez pobliskie miejscowości. Jeden z dłuższych szlaków ma nawet 54 km, więc cały dzień możemy spędzić na wycieczce rowerowej poznając przepiękne okolice Soliny. Spędzając urlop w Bieszczadach szkoda byłoby pominąć te cudowne okolice, które oferują nam wiele atrakcji o każdej porze roku.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>