Z czego słynie Rymanów Zdrój

„Celestynka”, „Tytus” i „Klaudia” – te imiona to wcale nie imiona postaci z bajek czy książek, nie są to także żadni bohaterowie, jak niektórzy mogliby przypuszczać. Właśnie takie imiona noszą wody lecznicze, które są dostępne w Rymanowie Zdroju. Rymanów Zdrój jest miejscowością położoną w Beskidzie Niskim, w województwie podkarpackim, niedaleko Iwonicza Zdroju i Krosna – do granicy ze Słowacją dzieli nas niewiele kilometrów, można tam dojechać w bardzo szybki i dogodny sposób, zanim jednak porównamy krajobrazy panujące po słowackiej stronie, koniecznie musimy poznać lepiej sam Rymanów Zdrój i jego okolice. Miejscowość ta już od długiego czasu pełni funkcję turystyczną i uzdrowiskową. Przybywają tutaj zarówno dorośli, jak i dzieci – nierzadko w celu polepszenia swojego zdrowia. Leczy się tutaj przede wszystkim choroby układu oddechowego, jak i krążenia. W szpitalach dostępne są inhalacje, w których stosowana jest woda lecznicza. Wiele osób zadowolonych jest z przebytych kuracji, dużo osób wraca do zdrowia, część wraca w te strony ponownie niezależnie od tego, czy jest to spowodowane problemami zdrowotnymi, czy ponowną ochotą spędzenia swojego czasu w tym uroczym miejscu.

Baza noclegowa spełnia wszystkie oczekiwania każdego turysty. Pokoje w Rymanowie Zdroju warto jednak rezerwować z wyprzedzeniem, bo miejscowość ta z roku na rok zyskuje na popularności. Nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale także zimowym. Do głównych atrakcji Rymanowa Zdroju należy Pijalnia Wód Mineralnych. To właśnie tam możemy skosztować wód, o nazwach: „Celestynka”, „Tytus” i „Klaudia”. Pijalnia znajduje się na terenie parku zdrojowego, urządzonego w estetyczny, przemyślany sposób. Na terenie tego parku znajdują się nawet oryginalne fontanny, noszące nazwy tych wód. Warto wiedzieć, że ich źródła zostały odkryte przez hrabiego Potockiego pod koniec XIX wieku, w krótkim czasie przyczyniły się do powstania w tym rejonie uzdrowiska, które cieszy się popularnością po dzień dzisiejszy. Wiele interesujących, pięknych tras i szlaków turystycznych poprowadzi nas przez góry, dolinki i piękne mieszane lasy. Widoki są niezapomniane, warto jest zabrać ze sobą aparat lub lornetkę. Trzeba też dodać, że choć trasy są długie i położone w górach, to jednak nie są zbyt trudne do pokonania i są idealne dla wszystkich, którzy uwielbiają takie spacery.

 


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>