Zwiedzanie stolicy dla każdego

Warszawa jest największym ze wszystkich polskich miast. Stanowi swoistą wizytówkę naszego kraju. Nie zabraknie nam tu miejsc do zwiedzania, interesujących zakątków, które przyciągną na dłużej. To właśnie tutaj padają znaczące decyzje, mające wpływ na życie wszystkich Polaków. Miasto to odznaczone zostało Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari.

Spędzając tutaj swój czas, nie można wręcz nie zauważyć ogromnych, rzucających się w oczy wieżowców. Trzy z nich mają wysokość aż 200 m! Jedną z najciekawszych atrakcji miasta jest oczywiście Zamek Królewski, z niesamowitym wystrojem sal i niespotykanymi dziełami sztuki. Wokół Zamku roztacza się równie popularny i często odwiedzany Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy, który czuwa nad miastem od 1644 roku. Najpiękniejszy widok na całe Stare Miasto oraz Plac Zamkowy rozpościera się ze szczytu wieży Kościoła Św. Anny. Warto zobaczyć go na własne oczy. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia są Arkady Kubickiego. Warto również wybrać się na spacer po warszawskiej starówce. Malownicze kawiarenki, urocze uliczki sprawiają, że spacer tędy będzie doskonałym relaksem i wytchnieniem od miejskiego zgiełku.

Warszawa to również kwitnące życie kulturalne. Organizowane są tutaj różnego rodzaju koncerty, festiwale i imprezy, skupiające twórców i odbiorców sztuki z całego świata. Kwestią bardzo ważną dla turystów są również łatwo dostępne noclegi. Warszawa posiada wiele alternatyw noclegowych, a baza kwater wciąż się rozwija. Znajdziemy tutaj zarówno pięciogwiazdkowe, luksusowe hotele, jak i tańsze hotele i pensjonaty o niższym standardzie.

Przebywając z Warszawie, warto odwiedzić popularny Pałac Kultury i Nauki. Jest to najwyższy budynek w całym mieście, posiadający taras na 30 piętrze. Każdy miłośnik nauki chętnie spędzi wolny czas w Centrum Nauki Kopernik. Czeka tutaj na nas prawdziwy świat eksperymentów i obserwacji zjawisk, których świadkami jesteśmy na co dzień. Miłośnicy sportu natomiast na pewno nie pominą wizyty na Stadionie Narodowym, który stworzony został z okazji Piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012. Na uwagę zasługuje również Muzeum Narodowe, którego nie wolno wykreślić z listy naszych punktów do zwiedzenia. Zobaczymy tutaj przeróżne eksponaty z różnych epok, a wizyta tutaj będzie prawdziwą lekcją historii.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>